ویژگی یک میزناهارخوری خوب

انتخاب و خرید میز ناهار خوری باب میل، یک خرید ساده نیست، علاوه بر دقت زیاد به موارد متعدد باید اطلاعات زیادی هم داشت که در هنگام خرید میز ناهار خوری جدید با مشکل روبه رو نشویم.

در خرید میز غذاخوری مواردی همچون تعداد نفرات، رنگ میز ناهار خوری، استحکام بالا، راحتی نشیمن ، میزان فضا و ابعاد میز، نوع میز و صندلی، جنس چوب میز ، جنس پارچه میز ناهار خوری، شرایط آب و هوایی مورد استفاده، قیمت میز ناهار خوری و در نهایت زیبایی در طرح و نقش می باشد که می بایست به آنها توجه داشت .

میز ناهارخوری نه تنها مکانی برای جمع شدن اعضای خانواده و میل غذا بلکه یک نقطه کانونی مهم در دکوراسیون منزل است. و این موضوع اهمیت انتخاب درست آن را دوچندان می کند حال که به اهمیت انتخاب میز ناهار خوری پی بردیم . بهتر است قبل از انتخاب به چند نکته توجه کنید :

ویژگی یک میزناهارخوری خوب:

فرقی نمی کند برای این کار چقدر می خواهید هزینه کنید؛ مهم این است ناهارخوری چه گران چه ارزان ، برای شما کاربردی بوده و از لحاظ زیبایی و راحتی نیز نیاز شما را تأمین کند.

مقدار پس انداز خود را مشخص کنید ! چون میزان هزینه ی شما رابطه ی مستقیمی با جنس چوب و پارچه ، کیفیت و دوام و اندازه و … دارد .

میز ناهارخوری محکم انتخاب کنید! 

اگر می خواهید میز و صندلی داشته باشید که در جشن ها و مهمانی ها یا با وجود داشتن بچه های کوچک و بازیگوش در خانه سال‌های سال برای شما دوام بیاورد، میزهای چوبی (چوب طبیعی مثل گردو، افرا، بلوط، ماهون،ساج و …) بهترین گزینه هستند. چوب های کامپوزیت مانند چوب های چندلا و ام دی اف مقاوم و مقرون به صرفه هستند اما به محکمی چوب های طبیعی نمی باشند.

میزی که در بیشتر اتاق‌ها جای گیرد . 

میزهای دایره‌ای برای فضاهای کوچک و اتاق‌های مربع شکل بسیار مناسب‌اند.

همچنین برای قرارگیری صندلی‌ها بسیار منعطف‌اند درحالی ‌که میزهای مستطیلی شکل محدودیت‌هایی دارند مانند اینکه در انتهای آن تنها یک نفر جای می‌گیرد.

هر چند برخی میزهای مستطیلی دارای صفحه‌ای هستند که در صورت نیاز می‌توانند باز شوند و افراد بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.

رنگ‌های متناسب انتخاب کنید. 

در انتخاب رنگ میز غذاخوری دقت کنید رنگ‌هایی را انتخاب نمایید که در مدت طولانی برایتان خوشایند باشند. رنگ‌های اصلی مثل قرمز، زرد و آبی معمولاً ماندگارترند و از مد نمی افتند.

میز را با مبلمان ست کنید . 

ویژگی یک میزناهارخوری خوب این است که همیشه یکی از دغدغه های ما ست کردن وسایل با یکدیگر است . که برای میز ناهار خوری مبلمان در نظر گرفته می شود . راحت ترین, ساده ترین و بهترین راه استفاده از پارچه یا چرم مشابه هستش که شما می توانید زمانی که می خواهید میز ناهار خوری را سفارش می دهید شماره و برند پارچه را اعلام کنید تا دقیقا همان پارچه ی استفاده شده در مبلمان را در سرویس ناهار خوری خود هم استفاده کنید. اگر قبلا سرویس مبلمان خود را سفارش داده اید زیاد نگران نباشید چون معمولا فروشنده ها به راحتی می توانند نوع رنگ و پارچه استفاده شده در مبلمان شما را تشخیص دهند پس بهتر است با فروشنده تماس بگیرید.

از دیگر ویژگی یک میزناهارخوری خوب:

میز های ناهار خوری چوبی بخرید. یکی از پر طرفدار ترین جنس های میز ناهار خوری انواع چوبی هستند که در این نوع پایه های میز و صندلی ها از چوب ساخته می شوند که زیبایی و عمر و کیفیت بالایی در مقایسه با سایر انواع میز دارند  و به همین دلیل معمولا میز های ساخته شده با چوب مرغوب قیمت بالایی هم دارند که اگر قیمت برای شما خیلی اهمیت ندارد پشنهاد ما میز های چوبی است ؛ اما این را هم در نظر داشته باشید که این نوع میز ها معمولا در برابر رطوبت مقاوم نیستند.

میز هایی بخرید که رویه جدا داشته باشند.

 ویژگی یک میزناهارخوری خوب، در این نوع میز ها پایه و صفحه میز از هم جدا هستند و رویه میز از ام دی اف (MDF) یا اچ دی اف (HDF) ساخته می شود و معمولا برای این که زیبایی چوب را هم داشته باشند و کیفیت و دوام رویه هم افزایش یابد روکش سوپر راش یا روکش ملچ روی آن ها پرس می کنند و بدون هیچ نوع پیچ یا لولای روی پایه قرار می گیرد که هم برای جابه جایی درون کارتن راحت تر باشد و هم این که بعد از مدتی پایه ها شل و لق نگردند (میز های ناهار خوری که صفحه به پایه پیچ می شوند بعد از مدتی شل و لق می شوند )